image01
Остеохондроз хребта в даний час є найпоширенішим захворюванням у осіб після 30 років. Причинами появи остеохондрозу є неправильне харчування, фізичні перевантаження, надмірна вага і т.д. Останнім часом відзначається тенденція до омолодження цього захворювання. Під впливом перерахованих вище факторів змінюється структура міжхребцевих дисків, вони стають менш пружними, втрачають еластичність, зневоднюються, формується дефект капсули, і диски вже не виконують свою функцію "амортизатора" між хребцями.

Таким чином, під впливом провокуючих факторів, перш фізичних навантажень, частина диска може випадати в просвіт спинномозкового каналу і ущемляти спинний мозок або його корінці. Формується грижа міжхребцевого диска з появою болю в ногах і руках, онімінням, зниженням м'язової сили, слабкістю в руках і ногах. Потрібно пам'ятати, що поява болю це завжди сигнал тривоги, тому потрібно боротися не з больовими синдромами, а встановлювати причину захворювання. Нерідко встановлена причина болю, або неправильне лікування призводить до грубої інвалідизації хворих. Це трапляється тоді, коли грижа міжхребцевих дисків, (а це завжди фактор механічного стиснення) тисне на нервові структури і надалі в процесі їх відмирання зникає біль і з'являється слабкість. Це стосується не тільки гриж міжхребцевих дисків, але й інших патологічних (стенози, спондилолістез, компресійні переломи і т.д.) станів хребта.

Сучасна діагностика (МРТ, КТ, нейроміографія) допоможе поставити правильний діагноз, а своєчасно проведене лікування з можливістю індивідуального підбору малотравматичної хірургічної методики, в тому числі проведених амбулаторно, дозволяє усунути патологічні прояви і в найкоротші терміни повернути пацієнтів до нормального життя.