image01
Лазерні та ендоскопічні втручання при захворюваннях і пошкодженнях хребта і спинного мозку почали розвиватися з кінця 80-х років XX століття і стали найбільшим досягненням сучасної спінальної нейрохірургії. Створення подібної клініки відповідало світовим тенденціям розвитку спеціальності.З початком її роботи була відкрита яскрава сторінка у розвитку української спінальної нейрохірургії, покладено початок розвитку нового напряму - амбулаторної нейрохірургії. Вперше в Україну і в країнах СНД лікарями клініки були впроваджені в практичну діяльність пункційні лазерні та ендоскопічні втручання різних модифікацій при грижах міжхребцевих дисків на поперековому, грудному та шийному відділах хребта, пункційна вертебропластика при «агресивних» гемангіомах тіл хребців, «критичному» остеопорозі і компресійних переломах тіл хребців.

Створенню і розвитку клініки сприяла тривала підготовча робота. Протягом 1993-1996 років провідні фахівці клініки малоінвазивної та лазерної спінальної нейрохірургії проходили стажування в клініках професора PWAsher (Грац, Австрія), професора J. Hollinger (Мюнхен, Німеччина),професора F. Ulrich (Крефельд, Німеччина), удосконалили професійні якості на практичних курсах в Іспанії та США. Неоціненну допомогу з удосконалення професійної допомоги співробітникам клініки надавав президент Американської (США) асоціації мінімально інвазивної спінальної хірургії, керівник Каліфорнійського центру спінальної хірургії доктор J. Chiu, а також керівник нейрохірургічної клініки м. Майнц (Німеччина) професор A. Perneczky.

Клініка обладнана сучасним діагностичним і операційним нейрохірургічним обладнанням, у двох операційних якої щодня виконується до 7 малотравматичних втручань при різних патологіях хребта. Представлений широкий спектр нейрохірургічних технологій дає можливість нашим спеціалістам індивідуально кожному пацієнту підібрати найбільш оптимальну методику лікування. Співробітники клініки підтримують партнерські відносини з провідними фахівцями з інших країн світу з проблем патології хребта.

У клініці отримали висококваліфіковану хірургічну допомогу тисячі хворих з різних регіонів України, Росії, Молдови, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану, Туркменії, Литви, а також країн далекого зарубіжжя (США, Великобританія, Ізраїль, Лівія, Індія та ін)